Kredyty gotówkowe - czym są?

money

Kredyt gotówkowy to niezmiernie wzięta forma finansowania nie tylko aktualnych wydatków, ale różnych innych przedsięwzięć często absorbujących dużo gotówki, takich jak remont, zakup auta, lub cokolwiek innego. Celu, na który pragniemy przeznaczyć środki finansowe, nie trzeba dokumentować w żaden sposób i zdołamy je zużytkować dowolnie. Jeżeli zamierzamy nabyć nowe umeblowanie bądź wyjechać na urlop to kredyt gotówkowy może być nam w tym bardzo pomocny.

Decyzję oraz pieniądze uzyskamy błyskawicznie

Banki teraz wspierają się w weryfikacji złożonych wniosków za pomocą systemów elektronicznych, za pośrednictwem, których błyskawicznie je sprawdzają i wydają decyzje tylko w kilka ewentualnie kilkanaście minut. Są również osiągalne pierwsze pożyczki w całości przez internet, które zapewniają nam ogłoszenie decyzji nawet w parę minut, bez niezbędności dostarczania dokumentów. Niezależnie od typu kredytu, na jaki się zdecydujemy, środki są wypłacane przelewem na pozostawiony do wyboru rachunek bankowy, znajdujący się nawet w odmiennym niż udzielający pożyczki bank, zawsze również możemy je odebrać wprost w kasie banku.

Jak dużo możemy pożyczyć?

Maksymalne wielkości kredytów gotówkowych są zależne od podmiotowej strategii banku, ale przeważnie zawierają się w kwotach od 60 nawet do 300 tys. zł. Zatem repertuar dostępnych sum jest rozległy, a wybór stosownej kwoty zależy wyłącznie od naszych indywidualnych potrzeb i możliwości finansowych.

Jak dużo za to zapłacimy?

Niestety nie ma gratisowych pożyczek gotówkowych, są one zwykle oprocentowane w przedziale 7 do 15%. Banki do kredytów naliczają również prowizję za przyznanie kredytu i czasami żądają zakupienia ubezpieczenia na wypadek, gdyby pożyczkobiorca nie był w stanie spłacić całego długu. By nie przepłacić niepotrzebnie, musimy prosić o zobrazowanie realnych kosztów kredytu, tak aby porównując oferty móc wyselekcjonować najkorzystniejszą.

Rozpatrywanie wniosku kredytowego

Aplikując o pożyczkę gotówkową, możemy być pewni, że jej udostępnienie zostanie poprzedzone szczegółową analizą naszej zdolności kredytowej. Realizując ją, bank przyjrzy się naszym zarobkom i ewentualnym obciążeniom w stosunku do sumy, o którą się ubiegamy, badając czy rata nie przewyższy naszej zdolności do spłaty. Oszacowana zostanie nasza historia kredytowa, to, z jakich produktów wcześniej korzystaliśmy i jak je obsługiwaliśmy, ze specjalnym uwzględnieniem punktualności, a także to, czy nie mamy niespłaconych długów. Mimo weryfikacji dokonywanej przez bank podchodząc do starania się o kredyt gotówkowy, sami powinniśmy przeanalizować swoją kondycję, albowiem wskazane jest mieć pewność, że będziemy w stanie spłacać regularnie należności wobec banku.

W jaki sposób dobierać wysokość kredytu

Warto w ten sposób dobierać wysokość rat, by stanowiły one minimalny ciężar dla domowego budżetu, decydując się na dłuższy lub krótszy czas spłaty. Ewidentnie przy krótszym okresie spłaty rata okaże się sporo wyższa, skutkiem tego należałoby ją regulować rozsądnie, by dopasować do własnych możliwości finansowych. Do wyboru są raty malejące lub równe, powinno się natomiast pamiętać, że przy ratach malejących w pierwszej kolejności spłacamy najwięcej odsetek, a dopiero dalej kapitał.

Kredyt gotówkowy na promocyjnych zasadach - tym jesteśmy kuszeni:

  • decyzja w ciągu 10 minut od złożenia wniosku,
  • wniosek i decyzja bez wychodzenia z domu, on line,
  • brak prowizji za przyznanie kredytu,
  • pieniądze na dowolny cel,
  • długi czas spłaty,
  • wakacje kredytowe.
Tags