Kredyty gotówkowe jako bankowy rodzaj pożyczki.

kasa

Kredyty gotówkowe są bardzo specyficznymi rodzajami pożyczek bankowych przede wszystkim dlatego, że kwotę uzyskaną możemy rozdysponować w dowolny w zasadzie sposób. Choć zdarzają się sytuacje, w których bank prosi potencjalnego klienta, aby ten we wniosku określił na co potrzebuje gotówki, jednak nie ma to wpływu na jego ostateczną decyzję. Wszystkie ustalenia w znacznej mierze zależą od wewnętrznych ustaleń danej placówki. Kredyty gotówkowe może otrzymać w zasadzie każdy, kto przedstawi w banku jakiekolwiek źródło dochodu. Ten rodzaj kredytowania jest dzięki temu niesamowicie popularny. Udziela się go zarówno osobom fizycznym, jak przedsiębiorstwom. Indywidualni klienci starający się o kredyt bankowy bardzo często przeznaczają go na remont mieszkania, wyjazd na wymarzone wakacje, ewentualnie zakup nowego sprzętu AGD czy RTV. Firmy z kolei otrzymane środki przeznaczają na zakup potrzebnego do funkcjonowania biznesu sprzętu, lub na niewielki remont swojej siedziby. Kredyty gotówkowe możemy podzielić na kilka podstawowych grup finansowania. Pierwszy z nich nazywany jest kredytem konsumpcyjnym. Charakteryzuje się tym, ze środki dzięki niemu uzyskane możemy przeznaczyć, jak sama nazwa wskazuje, na zakup dóbr konsumpcyjnych, dzięki www.takie-kredyty.pl możesz zrealizować swoje marzenia. 

Rachunki oszczędnościowo-rozliczeniowe

Kredyt ROR z kolei (rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy), daje możliwość wypłacenia z rachunku bankowego większej ilości środków, niż posiadamy na koncie. Oczywiście w tym przypadku obowiązują ściśle określone limity wypłat. Kredyt ten określany jest również jako odnawialny. Każda kolejna wpłata z naszej strony zmniejsza stan zadłużenia, dzięki czemu przyznany limit wypłat może zostać wykorzystany ponownie. Kredyt na karcie kredytowej jest w swojej strukturze bardzo podobny do poprzedniego, jednak ten z kolei dotyczy tylko i wyłącznie kart kredytowych, a przy okazji jest znacznie wyżej oprocentowany. W ramach zabezpieczenia banki bardzo często decydują się na stosowanie weksli in blanco, ewentualnie poręczenie osoby trzeciej lub coraz częściej stosowane ubezpieczenie kredytu. Kredyty gotówkowe dają możliwość uzyskania nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. W znacznej mierze zależy to jednak od naszej zdolności kredytowej, która określana jest w kategoriach dochodu netto przyszłego kredytobiorcy. Pod uwagę brane są również inne zobowiązania zaciągnięte w bankach czy firmach pożyczkowych. Niespłacone zadłużenia bardzo ograniczają naszą zdolność kredytową. Tym bardziej, jeśli nasze dane widnieją w BIK. Wtedy starania o kredyt mogą rzeczywiście zakończyć się fiaskiem. Przestajemy być dla banku wiarygodnym oraz uczciwym klientem, dzięki czemu możemy spotkać się z odmową przyznania interesującej nas kwoty.

Bez formalności ani rusz

Kiedy już podejmiemy decyzję, który z dostępnych na rynku banków oferuje najlepsze rozwiązania kredytowe i które kredyty gotówkowe są warte poświęcenia uwagi, kolejnym krokiem będzie wypełnienie wniosku kredytowego. Oczywiście to dopiero początek zmagań o wymarzona gotówkę, gdyż niezbędne może okazać się również dostarczenie do banku pewnych dokumentów. Bank z pewnością poprosi nas standardowo o dowód osobisty, choć niektóre placówki honorują również inne, np. paszport. Konieczne będzie również dostarczenie dokumentu potwierdzającego nasze zarobki. Każda z placówek akceptuje zarobki pochodzące z różnych źródeł, także szansę na otrzymanie kredytu ma zarówno osoba zatrudniona na umowę o pracę, jak również prywatny przedsiębiorca, emeryt, rencista czy klient pracujący na umowę zlecenie czy umowę o dzieło.