Trudności ze spłatą kredytu jak ich uniknąć?

100

Jeżeli decydujemy się na podpisanie umowy kredytowej jesteśmy zmuszeni liczyć się z tym że przez cały czas jej trwania będziemy mieli zobowiązanie względem swojego kredytodawcy. Jeżeli przy wyborze odpowiedniej dla siebie oferty zadbamy o określenie swoich potrzeb i możliwości kredytowych zdecydowanie łatwiej będzie nam zabezpieczać się przed sytuacją w której spłata zaciągniętego zadłużenia okaże się ogromnym obciążeniem finansowym i będzie miła zły wpływ na cały nasz domowy budżet. Nawet jeżeli zdaniem banku posiadamy odpowiednią zdolność kredytową wcześniej musimy również sami zastanowić się nad własnymi możliwościami i kwotą którą miesięcznie będziemy musieli przeznaczyć na spłatę kredytu. Z pewnością nikt nie będzie mógł lepiej określić tego ile jesteśmy w stanie przeznaczać na spłatę kredytu niż my sami, wystarczy że weźmiemy wówczas pod uwagę wysokość wydatków jakie ponosimy w danym miesiącu.

Unikanie ofert z wysokim całkowitym kosztem spłaty

Jak się okazuje koszt kredytu gotówkowego uzależniony jest od kilku czynników które musimy wziąć pod uwagę decydując się już na konkretną ofertę. Z reguły zaciągając kredyt zwracamy uwagę tylko na oprocentowanie nominalne co z pewnością skończy się dla nas niekorzystnie z uwagi na dużą ilość dodatkowych opłat które z pewnością okażą się znacznie wyższe niż u konkurencji. A zatem porównując dostępne na rynku oferty w pierwszej kolejności sprawdźmy RRSO kredytu. Jak się okazuje najniższe oprocentowanie zadłużenia wcale nie gwarantuje niskich rat. W takiej sytuacji skorzystanie z rankingu kredytów gotówkowych może okazać się niezastąpione i przyniesie nam sporo informacji, potrzebnych do wyboru najlepszego kredytu na dowolny cel. Na jakie opłaty dodatkowe powinniśmy w szczególności uważać? Jak się okazuje najczęściej to prowizja pobierana przez bank oraz opłata przygotowawcza. Jednak niestety wciąż wiele usług wiąże się z koniecznością założenia rachunku bankowego, z opłatą za jego prowadzenie lub ubezpieczeniem zaciągniętej pożyczki.

Nie trać czasu na wizyty w banku

Z pewnością na stronie żadnego banku nie znajdziemy wszystkich informacji które będą nam potrzebne do podjęcia ostatecznej decyzji o zaciągnięciu kredytu gotówkowego. Nie oznacza to jednak że będziemy zmuszeni poświęcić swój wolny czas na rozmowy z konsultantami. Wszystko co będzie nam potrzebne znajdziemy online porównując ze sobą wszystkie dostępne oferty poprzez ogólnie dostępny w internecie ranking ofert.

Bardzo dużym dla nas ułatwieniem jest również możliwość wysłania wniosku online. W dowolnej wolnej chwili możemy uzupełnić formularz kontaktowy dzięki któremu oddzwoni do nas pracownik banku z przedstawieniem warunków interesujących nas ofert. Wysłanie wniosku przez internet nie zobowiązuje nas do podpisania umowy ale z cała pewnością usprawni cały proces ubiegania się o kredyt i minimalizuje formalności wymagane od kredytobiorcy.